Notes nie tylko dla reportera

Reporter z prawdziwego zdarzenia powinien mieć profesjonalny notes. To jeden z tych gadżetów, które nierozerwalnie kojarzą się z pracą dziennikarzy i publicystów. Obecnie tradycyjny notes jest zastępowany przez nowoczesne urządzenia, głównie dyktafony i smartfony. Niemniej jednak wciąż najlepsi dziennikarze chętnie korzystają z własnego notatnika. To właśnie notesy i możliwość zapisywania w nich wszystkich swoich spostrzeżeń na bieżąco pomaga tworzyć dobre, przemyślane oraz pełne celnych wniosków i trafnych ripost teksty. Pamięć ludzka bywa zawodna, dlatego doświadczeni dziennikarze chwytają za coś do pisania od razu, kiedy pojawi się w ich głowie jakaś odkrywcza myśl.

Podobnie mają też pisarze. Oni wiedzą doskonale, że dobry pomysł na bohatera, scenę, a nawet książkę może pojawić się zawsze. Na spacerze, ale również podczas kąpieli. Dlatego wielu piszących ma własne notesy rozłożone w różnych częściach domu. Dzięki temu w każdej chwili papier zawsze jest pod ręką. Jeżeli korzysta się z notesów, a nie luźnych kartek, wówczas zmniejsza się ryzyko, że cenne zapiski gdzieś się zapodzieją.

A zatem fajny notes to gadżet nie tylko dla reporterów, ale również pisarzy. Korzystają z nich też detektywi oraz ludzie pracujący nad różnymi formułami. Tak naprawdę notesy znaleźć można w wielu domach i biurach. Każdy bowiem musi niekiedy coś zanotować. Technologia technologią, ale papier ma jednak w sobie to coś. Dobrze też zainwestować w solidny notes z dobrym papierem. Otaczanie się ładnymi rzeczami poprawia humor.