Zaproszenia składane dla firmy kosmetycznej

Jakiś czas temu otrzymałam zamówienia na realizację całej serii zaproszeń, które wykorzystane mają być przez firmą zajmującą się produkcją linii kosmetyków damskich. Z okazji pięciolecia działalności tej firmy przygotowywany jest bardzo duży bankiet, na którym ma się pojawić kilkaset osób. Stąd konieczność wydrukowania zaproszeń, które ze względu na specyfikę działalności po prostu musiały być zaprojektowane przez kobietę.

Dostałam bardzo dużo swobody twórczej, jednak postawiono mi warunek, że mają być to zaproszenia składane. Przystępując do pracy miałam więc na uwadze, że każda zamieszczona na arkuszu grafika musi odpowiednio prezentować się w formie składanej. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ osoba zajmująca się sprawami marketingowymi w tej firmie zażyczyła sobie, aby na wierzchniej stronie zaproszenia znalazło się miejsce na logo firmy. Również wewnątrz należało zachować specyficzną czcionkę, która jest rozpoznawalnym elementem tożsamości wizualnej tej firmy kosmetycznej.

Ostatecznie zadecydowałam się podjąć wyzwanie i przygotowałam zaproszenia składane zbliżone pod względem stylistycznym do innych środków wykorzystywanych w strategii reklamowej firmy. Pozostała zbliżona kolorystyka oraz charakterystyczna poligrafia, jednak zdecydowałam się zaryzykować i umieścić w wewnętrznej stronie projektu również kilka moich własnych pomysłów. Na szczęście spodobały się one przedstawicielom firmy i tym sposobem przygotowane przeze mnie zaproszenia składane ujrzały światło dzienne. Otrzymałam nawet jedno z nich i wzięłam udział w bankiecie.