Drukarnia cyfrowa - doskonałe miejsce dla każdego

W przypadku druku cyfrowego nie jest wymagany bardzo długi proces przygotowawczy, który poprzedza sam proces drukowania jak przy druku offsetowym. Dzięki temu opłacalne staje się drukowanie nawet niskich nakładów egzemplarzy wizytówek, dyplomów czy certyfikatów.

Druk cyfrowy - co to takiego?

Każdy grafik zajmujący się projektowaniem różnego rodzaju materiałów reklamowych chętnie korzysta zarówno z druku offsetowego, jak i cyfrowego. Wszystko zależy od zlecenia. Kiedy mam za zadanie zaprojektowanie i druk dyplomu, zaproszenia czy certyfikatu dla laureatów danego konkursu, korzystam z drukarni cyfrowej. Druk cyfrowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie preferowane są spersonalizowane, niskie nakłady. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie wymagana jest jedynie drobna zmiana, np. imienia i nazwiska, natomiast cała reszta projektu pozostaje bez zmian. Warto korzystać z różnego rodzaju podłoży, jakie każda drukarnia cyfrowa posiada swojej ofercie: począwszy od bardziej klasycznych, papierowych o różnej gramaturze papieru, poprzez podłoża PVC, a na bardzo ciekawych podłożach ozdobnych skończywszy. Dodatkowo paleta kolorów i ich odcieni jest bardzo imponująca, ponieważ za wyjątkiem klasycznego CMYK'a do wyboru jest także kolor biały, bardzo chętnie stosowany przez grafików na ciemnych tłach.

Drukarnia cyfrowa - ogranicza Cię jedynie wyobraźnia

Bardzo wielu grafików, projektujących zaproszenia ślubne oraz wszystkie dodatki weselne korzysta właśnie z drukarni cyfrowych. Bardzo cenię sobie ten rodzaj druku z uwagi na ogromną jego zaletę, jakim jest bardzo krótki czas produkcji. Dodatkowo elastyczność jest druku jest czasami niedoceniana – zmienia się to dopiero w momencie, kiedy w ostatniej chwili należy dokonać zmian w projekcie. Dzięki temu, kiedy zauważymy jakąś literówkę, niespójność czy błąd ortograficzny możemy go natychmiast poprawić zanim nastąpi druk 100 egzemplarzy z błędem.