Moje inspiracje małe i duże

Zajmując się grafiką, tworze wiele projektów wykorzystywanych w reklamach. Jestem świetna w swoim fachu, większość moich klientów jest zadowolona, jednak nie zawsze od razu mam pomysł. Gdzie szukam inspiracji?

Kiedy nic nie przychodzi mi do głowy, odwiedzam strony internetowe, na których twórcy publikują swoje prace. Oczywiście najczęściej korzystam z instagramu, ponieważ w dzisiejszych czasach, to właśnie tam można znaleźć najwięcej autorskich zdjęć. Obserwuje twórców, których prace są świetną bazą do wielu przemyśleń. Odpowiednia inspiracja dla grafiki bardzo pomaga w pracy, niektóre fotografie potrafią pobudzić myślenie, dzięki czemu jestem w stanie tworzyć jedne z najlepszych prac na rynku. Poza tym znajduje niesamowicie ciekawe obrazy na mniej popularnych blogach, pomimo mniejszej rozpoznawalności, publikujący tam zazwyczaj wyróżniają się najlepszą jakością oraz doświadczeniem.

Niesamowitym doświadczeniem potrafi być czerpanie inspiracji z klasyki, sztuka czy nawet okładki książek mogą podsunąć nam ciekawy pomysł, który na pewno będzie bardzo oryginalny. Często zdarza się tak, że przez wiele godzin nie mogę pracować przez brak weny, ale kiedy znajdę coś, co będzie podstawą do całego projektu, całą resztę wykonuję bardzo sprawnie.

Odpowiednia inspiracja jest dla mnie, zawodowego grafika, niesamowicie istotna. Często to właśnie od niej zaczynam prace, odpowiedni pomysł jest bazą do wszystkiego co przychodzi później, dzięki niemu praca nabiera odpowiedniego kształtu i jest oryginalna.