Drukarnie internetowe

Spora część z nas, szczególnie starsze pokolenie, z pewnością bez problemu wskaże zmiany, jakie zaszły w drukowaniu zdjęć i grafik. Sama doskonale pamiętam, że jeszcze kilka lat temu drukarnie zazwyczaj odwiedzało się osobiście, doglądając projektu i często płacąc niebotyczne sumy za druk, który choć trochę odbiegał od standardowego formatu.

W dzisiejszych czasach problem ten został w dużej mierze rozwiązany, dzięki drukarniom internetowym, otwierającym przed swoimi klientami cały szereg możliwości, różnorodnych formatów i osiągającym coraz to wyższe standardy jakości. Pracując jako grafik często mam do czynienia z różnorodnymi drukarniami, dlatego znam ten temat niemalże od podszewki.

Kalendarze, notesy, płyty, ulotki, katalogi - wszystko to bez problemu możemy stworzyć na podstawie naszego własnego projektu. Każda drukarnia on-line z przyjemnością pozwoli nam dostosować format i stworzoną przez nas grafikę do wybranego przez nas produktu.

Jedynym warunkiem najczęściej są pełne prawa autorskie do projektu i określony rozmiar, dlatego można popuścić wodze fantazji i stworzyć produkt dostosowany do naszych potrzeb. Ponadto tego typu drukarnie często oferują dla swoich stałych klientów lub przy wybraniu druku hurtowego wszelkiego rodzaju rabaty, zniżki i gratisy. Warto jest przemyśleć to rozwiązanie i nie ograniczać się jedynie do drukarni tradycyjnych.